Меню сайту
ПОРТФОЛІО
БІОЛОГІЯ
ГЕОГРАФІЯ
ЕКОЛОГІЯ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
Погода
Субота, 20.04.2024, 15:12
Вітаю Вас Гость
Головна » Архів матеріалів

Орел Те-Хокіої з великим червоним гребнем, який поїдав людей і тварин на островах Полінезії, існував насправді.

                        


Науковці довели, що гігантський птах-людожер, який зустрічається в легендах народу маорі (мешканці островів Полінезії), існував насправді. За розповідями полінезійців, хижий птах Те-Хокіої, або Те-Поуакаї мав великий червоний гребінь на голові, його пір'я було чорно-білим, а кінці крил забарвлені у жовтий і зелений кольори. Згідно з легендами, Те-Хокіої вбивали і поїдали великих тварин і людей. Попри це, маорі винищили всіх Те-Хокіої до початку XV століття.У 1870-х роках дослідник Юлій фон Хааст знайшов в болоті на одному з островів кіс ... Читати далі »

Переглядів: 311 | Додав: rutia | Дата: 14.02.2017 | Коментарі (0)

В Італії збираються за допомогою сучасних технологій повернути до життя праісторичного тура - величезного дикого бика, що за темпераментом нагадує носорога.

Італійські вчені заявили про намір за допомогою сучасних технологій повернути до життя праісторичних турів – предків сучасних корів і биків, які вимерли близько 400 років тому.Ці величезні тварини колись населяли ліси Європи, але останній відомий історії тур помер в 1627 році у Польщі. Тепер група ентузіастів збирається у буквальному розумінні "воскресити" тварину за допомогою генетичних технологій і селекції.В разі їхнього успіху людство зможе переконатися у монументальності тварини, чия вага досягала 5 тонн, а висота становила до 180 см в загривку, і яку так часто зображали наш ... Читати далі »

Переглядів: 324 | Додав: rutia | Дата: 14.02.2017 | Коментарі (0)

Іспанці вперше клонували бойового бика для кориди: чорне як смоль теля вагою 25  кг отримало прізвисько Ваза. Вчені мріють випустити на арену шість однакових тварин.

                  
В іспанській Паленсії народився перший у світі клонований бойовий бик. Іспанці вже мріють побачити кориду з шістьма однаковими тваринами.
Маля на прізвисько Ваза важить 25  кг і є результатом трирічної роботи іспанських і сербських вчених.
Ваза чорний, як смоль, і є "сином" найкращого племінного виробника ферми імені Альфонсо Гвардіоли.
Для отримання ембріона дослідники з валенсійського ветеринарного фонду FVIV взяли крихітний шматочок шкіри самця (розміром 0,5 см), витягли з нього клітину, а отримане ядро помістили в яйцеклітину корови породи бойовий бик. Сурогатною матір'ю стала представниця місцевої паленсійскої молочно ... Читати далі »

Переглядів: 327 | Додав: rutia | Дата: 14.02.2017 | Коментарі (0)

Маленька медуза Turritopsis nutricula уміє безкінечно повертатися з "дорослої" стадії медузи до "дитячої" стадії поліпа.

 

           
Крихітну медузу-гідроїд виду Turritopsis nutricula визнали єдиною відомою істотою на Землі, яка здатна до самостійної регенерації і омолодження. Теоретично, цей цикл вона може повторювати до безкінечності, що робить її практично безсмертною.Turritopsis nutricula має всього 4-5 мм в діаметрі. Медуза мешкає у теплих тропічних водах в Карибському басейні, але вчені підозрюють, що цей вид поширений і в інших регіонах. Ця унікальна тварина уміє повертатися з "дорослої" стадії медузи до "дитячої" стадії поліпа. Тобто, коли вона старіє, то не вмирає, а омолоджує себе і поч ... Читати далі »

Переглядів: 305 | Додав: rutia | Дата: 14.02.2017 | Коментарі (0)

Приблизно 12 мільйонів років тому на Землі жив найбільший морський хижак за всю історію планети. Вісімнадцятиметровий "Мобі Дік" легко перекушував китів зубами.

    

Вчені знайшли в Перу останки найбільшого морського хижака в історії Землі. Це був гігантський кашалот розміром з автобус (18 метрів), який мешкав в океанах 12-13 млн років тому і полював на інших китів.
Триметровий череп кашалота з щелепами і зубами завдовжки до 30 см вдалося знайти на узбережжі Перу в пустелі Іка.
Автор знахідки палеонтолог Олів'є Ламберт з бельгійського Музею природної історії дав описаному ним виду назву Leviathan melvillei на ... Читати далі »

Переглядів: 315 | Додав: rutia | Дата: 14.02.2017 | Коментарі (0)

На Філіппінах біологи відкрили рослину, яка харчується пацюками, у Таїланді мешкає слизняк-"гурман", а в Папуа-Новій Гвинеї - жаба-буратіно, яка демонструє своє збудження носом.

На Землі живуть більше шести мільйонів різноманітних істот, і щороку вчені відкривають нові й нові види.

Наукові склали своєрідний "рейтинг" найбільш дивовижних створінь, відкритих з початку нового, XXI сторіччя.

Жаба-буратіно

Міжнародна експедиція екологів і географів (Conservation International and the National Geographic Society) нещодавно повернулася з Папуа - Новій Гвінеї. В одному з віддалених районів - в горах Фойя (близько 2000 метрів над рівнем моря) - вчені виявили невідому раніше деревну жабу. У неї виріс досить довгий ніс. За цей жабу на ... Читати далі »

Переглядів: 379 | Додав: pavelman | Дата: 12.02.2017 | Коментарі (0)

Суть експерименту полягала в тому, що генетики провели заміну пошкодженого гена в генетичному матеріалі хворих на здоровий. Щоб досягти своєї мети, ученим довелося створити спеціальний ретровірус, який здатний вставляти в стовбурові клітини кісткового мозку здоровий ген FVIII. Саме цей ген несе відповідальність за синтез білка фактора VIII, що сприяє згортанню крові.

Після тривалих експериментів, вчені сподіватися, що їх результати допоможуть у процесі лікування цього генетичного захворювання. Варто відзначити, що саме дослідження тривало більше двох років. І тільки тепер, у авторів експерименту з’явилися підстави говорити про успіх їхньої справи.

До слова, позитивні результати були отримані ще кілька місяців тому. Але до теперішнього моменту, генетики роби ... Читати далі »

Переглядів: 312 | Додав: rutia | Дата: 03.01.2017 | Коментарі (0)

Британські біологи повідомили про те, що їм вдалося виявити найстарішу тварину, мешканця нашої планети. До такого висновку вчені прийшли тільки після того, як розкрили тіло виловленого біля берегів Ісландії молюска. На основі результатів розтину, було встановлено, що вік молюска складає більше 500 років.

Варто відзначити, що вивчення молюска проводилося в рамках проекту, метою якого є визначення екологічної ситуації у вищезгаданому регіоні.

Спочатку дослідження фахівці намагалися по кільцях на раковині визначити як змінювалася температура морської води в минулому.

Вчені не випадково обрали для експерименту молюсків, зокрема Arctica islandica. Вся справа в тому, що ці тварини відрізняються свого довгого трив ... Читати далі »

Переглядів: 339 | Додав: rutia | Дата: 30.05.2016 | Коментарі (0)

У результаті останнього експерименту, який був проведений американськими вченими з каліфорнійського університету, була розроблена унікальна методика, що дозволяє розшифрувати генетичний матеріал людини і при цьому точно визначити, кому і який ген дістався від батьків.

У науковому звіті дослідників йдеться про те, що у кожної людини подвійний набір хромосом. Винятком є лише статеві хромосоми. Вся справа в тому, що ці копії не є ідеальними, отже вони можуть відрізняться між собою.

Один з авторів експерименту, професор Бінг, в ході презентації нової методики заявив, що значення технології важко переоцінити. Вся справа в тому, що новий метод дозволяє з високою точністю визначити схильність до різних захворювань. Більше того, методика також дозволяє визначити і самі хвороби.

... Читати далі »
Переглядів: 327 | Додав: rutia | Дата: 30.05.2016 | Коментарі (0)

Австралійський палеонтолог Майкл Лі запропонував нову гіпотезу походження черепах. Як і багато авторів до нього, Лі вважає, що черепахи близькі до великих рослиноїдних ящерам пермської епохи – парейазаврам.

Але він припускає, що черепахи разом з парейазавров походять від діапсід – гілки рептилій, до якої належать крокодили, динозаври та ящірки. Якщо ця гіпотеза підтвердиться, вона означатиме дуже сильну перебудову еволюційного древа рептилій, можливо, навіть заслуговуючу назви «нової філогенії рептилій».

Черепахи з’явилися на Землі приблизно 220 мільйонів років тому, наприкінці тріасового періоду. Пізній тріас – особлива епоха в історії наземних хребетних. Саме тоді виникли ссавці, черепахи, крокодили, динозаври та птерозаври (літаючі ящери, &n ... Читати далі »

Переглядів: 311 | Додав: rutia | Дата: 30.05.2016 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 6 7 8 9 »
Форма входу
Пошук
Новини
Материалов за текущий период нет.
Годинник
Банер
Міністерство освіти і науки
Агроосвіта
Коледж Youtube Facebook ЗНО znovideo