Меню сайту
ПОРТФОЛІО
БІОЛОГІЯ
ГЕОГРАФІЯ
ЕКОЛОГІЯ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
Погода
Понеділок, 05.12.2022, 13:41
Вітаю Вас Гость
Головна » 2021 » Вересень » 16 » Попугаї какапо порушили закони генетики
10:16
Попугаї какапо порушили закони генетики

Гербіциди знищують біорізноманіття прісноводного планктону. Кожен третій вид акул і скатів знаходиться на межі вимирання. 224 види диких предків «одомашнених» сільськогосподарських культур можуть в найближчі роки зникнути в Південній Америці. А папуги какапо в Новій Зеландії не накопичують негативні мутації при близькоспоріднених схрещуванні.

Однією головних проблем, які створює вплив людини на природу - це втрата біорізноманіття. А монокультурні системи - дуже нестійкі

Вчені з Університету МакГілла досліджували вплив гербіциду гліфосату, інсектицидів і добрив на прісноводний планктон. Всі ці хімічні сполуки постійно змиває з полів у водойми. Вчені показали, що найсильніше на планктон впливає гліфосат. Після додавання гліфосфата в контрольний ставок чисельність планктону впала, але через три тижні відновилося. Але відновилася тільки чисельність, а не біорізноманіття. Деякі види планктону загинули повністю, і їх місце зайняли види, більш стійкі до впливу гербіциду. Планктон - це основа всіх харчових ланцюжків в прісноводних водоймах. Втрата біорізноманіття може порушити стабільність екосистем і скоротити чисельність багатьох видів, що мешкають в цих екосистемах.

Вчені з Університету Саймона Фрейзера, Канада, оцінили динаміку видового різноманіття акул, скатів і химер (вид хрящових риб). За оцінкою вчених кожен третій вид знаходиться під загрозою зникнення. Число вимираючих видів з кожним роком збільшується. За сьогоднішньої оцінці вимирання загрожує 391 виду із 1199 досліджених. Автори роботи вважають, що основною причиною є надмірний вилов риби, якою харчуються акули і скати. Крім того, глобальне потепління веде до «деградації довкілля» через знебарвлення коралів і до підвищення температури води. Деякі місця більше не підходять для видів, які там мешкали завжди.

З дикими предками культурних рослин справа йде не краще, ніж з планктоном і рибами. Міжнародна спілка охорони природи (МСОП), Кембридж, Великобританія досліджував збереження диких видів у Південній і Центральній Америці. Згідно зі звітом, всі 8 видів дикої ванілі занесені в Червону книгу. Крім того 92% видів бавовни, 60% видів авокадо, 23% видів картоплі знаходяться на межі ризику. Всього за оцінками дослідників 224 види диких предків «одомашнених» культур можуть в найближчі роки зникнути. За думку вчених, в зв'язку з глобальною зміною клімату врожайність культурних рослин буде знижуватися. «Сільськогосподарські культури не здатні адаптуватися. Через зміни клімату шкідники і хвороби вже починають змінюватися, і це може зробити величезний вплив на рослини », - пишуть вчені. Дикі види, як більш пристосовані, могли б стати основою для селекції нових видів культурних рослин. Якщо диких рослин не буде, то така можливість буде втрачена. І людство може вже в недалекому майбутньому зіткнутися з радикальною зміною звичного харчового раціону, а можливо, і з голодом.

Але на загальному невеселому тлі - хороша новина. Вчені з Центру палеогенетики, Стокгольм досліджували популяцію папуг какапо  (Strigops habroptilus), що мешкає на острові Стюарта, Нова Зеландія. Чисельність становить 200 особин. Колись в Новій Зеландії жили сотні тисяч таких папуг, і всього 200 - це начебто небагато. Але в 1995 році на острові було всього 50 особин. Чому популяція почала відновлюватися? Папуги ізольовані на острові не менше 10 тисяч років. Все схрещування в такій невеликій популяції - близькоспоріднене. Зазвичай в таких випадках особи накопичують негативні мутації, і популяція вимирає. Секвенування 49 геномів папуг несподівано показало, що в їх ДНК негативні мутації практично відсутні. Чисельність папуг какапо в найближчі роки буде рости. Якщо популяція може розвиватися при близькоспоріднених схрещуваннях, то можна створювати свого роду «зоопарки» в природних умовах, де можна врятувати значну кількість вимираючих видів. Залишилося тільки зрозуміти, чому ДНК папуг какапо НЕ деградує.

Переглядів: 281 | Додав: rutia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Новини
Материалов за текущий период нет.
Годинник
Банер
Міністерство освіти і науки
Агроосвіта
Коледж Youtube Facebook ЗНО znovideo