Меню сайту
ПОРТФОЛІО
БІОЛОГІЯ
ГЕОГРАФІЯ
ЕКОЛОГІЯ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
Погода
Четвер, 15.11.2018, 18:59
Вітаю Вас Гость
Головна » 2018 » Жовтень » 17 » У кожному з нас живе неандерталець
21:16
У кожному з нас живе неандерталець

За даними нового дослідження, дві групи гомінінів обмінялися хворобами та генами, що захищають від цих хвороб..

Коли сучасні люди покинули Африку та вирушили до Європи десятки тисяч років тому, вони зустріли неандертальців та мали з ними інтимні стосунки. Більшість з нас носять докази цих стосунків; від 2 до 3% ДНК неафриканських людей походить від неандертальців.Те, що частини ДНК неандертальців, що зберігається у нас, не є цілком випадковим збігом обставин. Вчені давно замислювалися над тим, чи не стало це певною перевагою для людства, оскільки вони зосереджуються навколо генів, пов’язаних зі шкірою, волоссям та імунною системою. Нова стаття стверджує, що коли люди вперше зустріли неандертальців, то захворіли на незнайомі віруси, проти яких вони не мали імунітету, а потім, зрештою, набули генів, що створили опірність організму проти цих вірусів.

Девід Енард, еволюційний біолог з Університеті Арізони, США, та автор статті, переглянув наукову літературу, щоб скласти список 4534 людських білків, які взаємодіють з сучасними вірусами, такими як грип, ВІЛ та гепатит. Віруси розвиваються, щоб взаємодіяти з білками клітин, які вони заражають. Вірус грипу може, наприклад, підійти як «ключ» до «замка» білка клітинної поверхні, змусивши клітину людини впустити його. Проте, при модифікації цього замка, вірус більше не підійде до нього; іншими словами, ця клітина набуває стійкості до нього.

Енард припустив, що неандертальці розвинули певну стійкість до вірусів, які поширювалися серед них у Європі. З іншого боку, сучасні люди, ймовірно, мали справу з цими вірусами вперше. Отже, коли вони мали стосунки з неандертальцями, наступні покоління їхніх нащадків, які успадкували гени білків клітин, що взаємодіяли з неандертальськими вірусами, отримували стійкість до них. Інші вчені виявили сегменти неандертальської ДНК у людей, що, ймовірно, мали певну еволюційну перевагу, тому Енард порівняв ці дані зі своїм списком 4534 білків, що взаємодіють з вірусом. І дійсно, він виявив, що гени цих білків містили фрагменти ДНК неандертальського походження.

Звичайно, це мало працювати і в зворотній бік. Жодного живого неандертальця не залишилося, проте вчені прослідкували за геномом неандертальця, знайденого у Сибіру, який мав фрагменти ДНК сучасної людини, що свідчить про те, що він є нашим предком. Ви не можете робити висновки беручи до уваги лише одну людину, проте Енард виявив, що залишки ДНК сучасної людини у цьому неандертальцеві співпадають з людськими вірусами, що взаємодіють з білками, які, можливо, захистили його предків від вірусів сучасної людини.

Отримані дані співпадають з попередніми дослідженнями, які виявили, що гени, пов’язані з імунологією, поширені у ділянках ДНК неандертальців, що наявні у людей. «Патогени є великою рушійною силою у людській адаптації», – говорить Емілія Хуерта-Санчес, популяційний генетик з Браунського університету, США.

Також існують певні закономірності у ДНК неандертальців та людей. Віруси поділяються на дві великі групи: ті, чий генетичний матеріал кодується в ДНК (такі як аденовіруси та віспа), та ті, чий генетичний матеріал кодується в РНК (грип, жовта лихоманка, ВІЛ тощо). Енард виявив, що саме гени неандертальців, що кодують білки, що взаємодіють з РНК-вірусами, більш ймовірно, залишаться у геномі людини, проте лише європейців, а не східних азіатів. Інші дослідження показали, що предки європейців та східних азіатів, ймовірно, по-різному взаємодіяли з неандертальцями.

Енард намагався з’ясувати, чи зможе він простежити ознаки білків, що взаємодіють з вірусами, у конкретних РНК-вірусів. Віруси розвиваються дуже швидко, і сучасний грип, ймовірно, сильно відрізняється від грипу, що лютував 50 000 років тому. Проте Енард виявив, що гени білків, які взаємодіють з ВІЛ-подібними та грипоподібними вірусами, були найбільш стійкими у європейців. Можливо, стародавні ВІЛ-подібні або грипоподібні епідемії виникли у той час, коли неандертальці зустрілися з предками сучасних європейців.

Дослідження древніх вірусів ускладнюється тим, що вірусна РНК довго не зберігається. На початку цього року вчені проаналізували 7000-річний вірус, знайдений всередині зуба людини епохи неоліту. Проте це був вірус, що зберігався у ДНК, а не РНК. «Пошук залишків РНК дуже старих вірусів – досить безнадійна справа», – пояснює Енард. Проте аналіз білків, що взаємодіють з вірусами, може бути непрямим способом вивчення цих вірусів.

Сара Жанг, 
The Atlantic

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/10/05/u_kozhnomu_z_nas_zhyve_neandertalets_1420581

Переглядів: 9 | Додав: rutia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Новини
[25.10.2018]
Довгоочікуване відкриття спортивних майданчиків з штучним покриттям (0)
[05.11.2018]
Засідання обласного методичного об’єднання методистів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської області (0)
[24.05.2018]
Наша гордість (0)
[09.03.2018]
Виховний захід до свята Миколая (0)
[22.10.2018]
Запрошуємо на навчання (0)
Годинник
Банер
Міністерство освіти і науки
Агроосвіта
Коледж Youtube Facebook