Меню сайту
ПОРТФОЛІО
БІОЛОГІЯ
ГЕОГРАФІЯ
ЕКОЛОГІЯ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
Погода
П`ятниця, 19.04.2024, 08:50
Вітаю Вас Гость
Головна » 2019 » Листопад » 9 » Скільки "коштує" один кит?
21:08
Скільки "коштує" один кит?

Кити - найбільші, найдовші (до 33 метрів), найважчі (до 150 тонн), найгучніші, найвитриваліші ссавці.

Китів вбивали і досі вбивають в тому числі для отримання китового вуса - рогових пластин на верхній щелепі беззубих китів.

За допомогою вуса (до 800 штук в одного кита) тварини просівають воду, фільтруючи свою основну їжу - планктон. На корсет епохи бароко було потрібно близько кілограма китового вуса.

У виробництві дорогих парфумів як фіксатор аромату використовується унікальна речовина амбра. Коштує воно до $ 300 за кілограм і при цьому неприємно пахне. Утворюється амбра в кишечнику кашалотів - як і для чого, невідомо. Іноді кити вивергають цілі шматки амбри, тоді її можна знайти на березі, але найчастіше амбру витягують з загарпуненних кашалотів. Шматки можуть важити від декількох грамів до 400 кг.

У всьому світі 19 лютого відзначається Всесвітній день захисту морських ссавців або День китів (World Whale and Dolphin Day). Причому ця екологічна дата вважається днем ​​захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців і різних інших живих істот, що мешкають в морях і океанах нашої планети.

Цей День був заснований в 1986 році, коли вступив в силу мораторій на китовий промисел, введений Міжнародною китовою комісією (МКК) (International Whaling Commission, IWC).

Цей мораторій діє і понині і означає, що у всьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонені. В даний час промисел китів дозволений виключно для задоволення потреб корінного населення (так званий, аборигенний) та вилучення китів у наукових цілях за спеціальними дозволами урядів-членів МКК.

Перш за все, День китів - це привернення уваги громадськості, представників влади і всього людства до питань захисту цього унікального виду тварин і взагалі всіх морських ссавців, яких до теперішнього часу на нашій планеті збереглися всього 119 видів. Інтенсивне і нещадне винищення морських ссавців і, зокрема, китів, що продовжується вже більше 200 років, згубно позначається на їх чисельності - багато представників цього загону опинилися на межі зникнення.

А вони - найточніші індикатори стану морських систем планети та важлива ланка в ланцюгах харчування Світового океану, вони створюють стабільність біологічного кругообігу речовин в екологічній системі. Тому скорочення чисельності китів та інших морських тварин веде до порушення біологічної рівноваги в морських екосистемах. Адже кожен зниклий вид - це непоправна втрата - все, що зникає в тваринному світі, - зникає назавжди.

Незважаючи на те, що мораторій на китовий промисел діє і понині і видобуток китів заборонено законами більшості країн, знищення цих тварин не припиняється. До того ж людина своєю діяльністю, на жаль, не завжди розумною, вже давно негативно впливає на природу, змінюючи її. Наприклад, великі втрати морським ссавцям наносять рибальське обладнання, а також забруднення океанів нафтопродуктами через розширення географії нафтовидобутку на морському шельфі.

Такий стан справ не влаштовує захисників морських ссавців і всіх небайдужих людей до майбутнього нашої планети. Для збереження морських мешканців до даної проблеми привертається увага громадськості.

Два мільйони доларів - у стільки МВФ оцінює вартість одного кита. Науковці ж кажуть, що кити безцінні, бо здатні врятувати планету.

Переглядів: 273 | Додав: rutia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Новини
Материалов за текущий период нет.
Годинник
Банер
Міністерство освіти і науки
Агроосвіта
Коледж Youtube Facebook ЗНО znovideo