Меню сайту
ПОРТФОЛІО
БІОЛОГІЯ
ГЕОГРАФІЯ
ЕКОЛОГІЯ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
Погода
Середа, 17.10.2018, 06:22
Вітаю Вас Гость
Головна » 2014 » Березень » 8 » Прихований вторинний код ДНК
13:36
Прихований вторинний код ДНК

У послідовності молекул ДНК виявлений вторинний "прихований" код.


ДНК


Вторинний код, що прихований в послідовності молекул ДНК, був виявлений групою вчених з Вашингтонського університету (University of Washington, UW). Наявність додаткової прихованої інформації може призвести до корінних змін принципів зчитування послідовностей генетичних інструкцій, що містяться в ДНК, що дозволить вченим більш повно інтерпретувати процеси мутацій  які зачіпають здоров'я людини і є причинами безлічі видів захворювань.

Генетичний код, що міститься в ДНК, був розшифрований вченими ще в 1960 -х роках. Починаючи з того моменту вчені вважали, що в ДНК міститься лише інформація про білки, що виробляються клітинами організму у відповідь на різні подразники і події. Пізніше ця галузь знань була істотно розширена , але всі основні принципи кодування інформації в ДНК залишлися незмінними весь цей час.
Цілком природно, що настільки гучна заява вашингтонських вчених наштовхнулося на стіну нерозуміння і викликало хвилю скептицизму у ряду консервативно налаштованих вчених.

"Ми були буквально приголомшені тим, що нам вдалося виявити в геномі " - пишуть вчені у своїй заяві, - "Виявляється  інформація в генетичному коді записана відразу на двох різних "мовах". Одна з цих мов описує структуру білків, які синтезуються клітинами, а
другою - "записані" послідовності інструкцій управління генами. Конструкції однієї мови записані в геномі поверх конструкцій другої мови, що є причиною того, що друга мова "переховувалась" від людей настільки успішно протягом тривалого часу ".

"Більше 40 років ми вважали, що всі зміни в генетичному коді молекул ДНК впливають лише на функції виробництва білків в клітинах" - розповідає доктор Джон Стаматояннопулос (Dr. John Stamatoyannopoulos), професор медицини та геноміки у Вашингтонському університеті, - " Тепер же ми знаємо, що, читаючи генетичну інформацію, ми пропускали майже її половину, що  в свою чергу  спотворювало загальну картину наших знань. Озброївшись новими знаннями про наявність додаткової інформації, скоро ми зможемо повністю читати все, що записано в ДНК, в найпотужнішому на сьогоднішній
день пристрої зберігання інформації, створеному самою природою ".

Генетичний код використовує 64 - буквений алфавіт, символи якого називаються кодонами. Досліджуючи генетичні послідовності, вчені виявили, що деякі види кодонів, названі дуонами, можуть мати два значення, одне з яких пов'язане з описом структури білків, інше - з принципами управління генами. Більш того, ці два значення дуже тісно пов'язані один з одним, інструкції генного контролю в деяких випадках дозволяють стабілізувати певні ділянки найскладніших білків в момент їх виробництва.
І саме дуони складають основу конструкцій другої мови, за допомогою якої в ДНК записана друга частина інформації.

"Знання факту того, що генетичний код містить одночасно два види інформації, дозволить нам більш повно дізнаватися про ті зміни в білках, які відбудуться в результаті мутагенних процесів, які зачіпають структуру ДНК" - розповідає дктор Стаматояннопулос, - "Маючи на руках точну картину змін структури білків, ми зможемо більш точно визначити, які хвороби можуть бути причинами або наслідком цього, і виробити нові методи лікування захворювань, засновані на змінах частини інформації ДНК, що управляє лише функціями генів".

Переглядів: 131 | Додав: rutia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Новини
[09.03.2018]
Виховний захід до свята Миколая (0)
[12.03.2018]
День відкритих дверей (0)
[18.05.2018]
День Вишиванки (0)
[24.05.2018]
Наша гордість (0)
[11.04.2018]
Свято Весни в Рогатинському державному аграрному коледжі (0)
Годинник
Банер
Міністерство освіти і науки
Агроосвіта
Коледж Youtube Facebook