Меню сайту
ПОРТФОЛІО
БІОЛОГІЯ
ГЕОГРАФІЯ
ЕКОЛОГІЯ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
Погода
П`ятниця, 22.02.2019, 14:20
Вітаю Вас Гость
Головна » 2014 » Березень » 8 » Оживили гігантський вірус
13:17
Оживили гігантський вірус

Вчені оживили гігантський стародавній вірус, який пробув в замороженому стані 30 тисяч років


Вирус Pithovirus sibericum
Міжнародна група дослідників, до складу якої увійшли вчені з Російської академії наук та вчені з деяких французьких наукових установ виявили древній гігантський вірус, який пробув в замороженому стані близько 30 тисяч років. Вірус був виявлений у пробах вічної мерзлоти, взятих у північно-східній частині Сибіру, які були доставлені в одну з французьких лабораторій, де була успішно проведена операція з пожвавлення вірусу. Згідно з наявною інформацією, вірус, що отримав назву Pithovirus sibericum, абсолютно безпечний для людей і тварин, він може заражати тільки певні види амеб та інших найпростіших організмів. Довжина вірусу Pithovirus Sibericum становить 1,5 мікрометра, а ширина - 0,5 мікрометра , що робить цей вірус найбільшим вірусом з усіх відомих людям на сьогоднішній день.

Спочатку форма вірусу, яка нагадує давньогрецьку амфору, ввела вчених в оману. Вчені припустили, що вони зіткнулися з ще одним представником вірусів сімейства Pandoravirus, які були виявлені в минулому році.
Провівши потім ряд додаткових досліджень вчені знайшли різницю між вірусами Pandoravirus і Pithovirus, в геномі якого міститься набагато менше генів.

"Всебічний аналіз вірусу Pithovirus показав, що у нього майже немає нічого спільного з гігантськими вірусами, виявленими раніше. Єдина спільна риса вірусів Pandoravirus і Pithovirus полягає в їх схожій формі. Вид вірусів Pandoravirus, що володіє більш багатим геномом має набагато більшу різноманітність. Все це вказує
на наші недостатні знання в сфері варіативності мікроскопічних біологічних форм життя, коли справа стосується дослідження нового навколишнього середовища" - пишуть дослідники.

Виявлення стародавніх форм мікроорганізмів і вірусів має сьогодні дуже важливе значення. І в першу чергу це пов'язано з процесом глобального потепління , яке може і призводить до танення вічної мерзлоти в приполярних районах земної кулі , до танення льодовиків і крижаних покриттів полюсів планети. У результаті такого танення на волю можуть вирватися стародавні види хвороботворних організмів , які пробули в замороженому стані багато тисяч років і до появи яких імунна система людини абсолютно не підготовлена ​​. Володіння знаннями про потенційні бактеріологічних погрози дозволить вченим заздалегідь приготувати вакцини і прийняти ряд інших заходів , які унеможливлять виникнення епідемій реліктових захворювань

Переглядів: 158 | Додав: rutia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Новини
[13.01.2019]
Підведення підсумків роботи у 2018 році (0)
[08.01.2019]
Відеопрезентація навчального закладу (0)
[25.01.2019]
Виїздне засідання директорів закладів професійно-технічної освіти аграрного напрямку Івано-Франківської області (0)
Годинник
Банер
Міністерство освіти і науки
Агроосвіта
Коледж Youtube Facebook