Меню сайту
ПОРТФОЛІО
БІОЛОГІЯ
ГЕОГРАФІЯ
ЕКОЛОГІЯ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
Погода
Понеділок, 21.01.2019, 04:13
Вітаю Вас Гость
Головна » 2018 » Жовтень » 30 » Найскладніший у світі геном виявився у водяної блохи
09:52
Найскладніший у світі геном виявився у водяної блохи

Геном найпростішого ракоподібного Daphnia pulex містить більше 30 тисяч генів, тоді як геном людини - всього 23 тисячі. Крім того, третина генів дафнії не має відомих аналогів.

Рачок-дафнія Daphnia pulex, або звичайна водяна блоха, як виявилося, має найскладніший у світі геном, дуже несхожий на всі інші. Геном дафнії містить мінімум на п'ять тисяч більше генів, ніж геном людини.                                          .
Геном найпростішого ракоподібного розшифрувала інтернаціональна група біологів під керівництвом  Джона Колборна з Університету Індіани (США).
Дослідники з'ясували, що, по-перше, у ДНК дафнії - 31 тисячі генів, тоді як в людському геномі їх всього 23 тисячі. А по-друге, третина всіх генів D. pulex не має відомих аналогів, тобто вони є абсолютною новиною для науки.
Причиною непропорційного збільшення кількості генів дослідники називають інтенсивну дуплікацію.
"За нашими оцінками, швидкість дуплікації утричі перевищує показники в інших безхребетних і на 30% перевершує значення, характерне для людини", - зазначив Джон Колборн.
Розмір геному ракоподібного підтримується на невисокому рівні за рахунок скорочення довжини інтронів - ділянок ДНК, які вважаються частиною генів, але не містять інформації про послідовність амінокислот протеїну.
Кількість генів та їхня незвичайність на самій будові організму дафнії жодним чином не позначаються.
Там все звичайно - видовжене тіло, суглобисті кінцівки, фасеткові очі, дуже прості нервова система і система циркуляції. Трохи незвичайна поведінка дафнії, яка завжди привертала до неї увагу дослідників. Так, при появі хижака дафнії збільшують хвостові шипи, шийні зуби і захисні шоломи.
Також дафнія легко пристосовується до різних рівнів кислотності середовища, концентрації кисню, якості їжі та температури. Плюс до того дафнії можуть розмножуватися і клонуванням, і за допомогою сексу. Відсутність самців вони легко переносять, надаючи перевагу "брунькуванню", і починають шукати партнерів тільки в тому випадку, коли жорсткі зовнішні умови це дозволяють.
Це ракоподібне чудово підходить для вивчення реакції водної екосистеми на різноманітні забруднюючі речовини, а тепер у фахівців з'являється можливість оцінити вплив забруднювачів на здоров'я людини.
Сьогодні, маючи на руках дані геному дафнії, вже сотні груп вчених по всьому світу активно досліджують різні його аспекти. Більше 50 наукових публікацій про дафнії окрім великої статті в Science описують ці результати.
У результаті рачок дафнія став "модельним організмом для лабораторних біологічних досліджень поряд з мишею, дріжджами і мушкою Drosophila". 
 

Переглядів: 20 | Додав: rutia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Новини
[08.01.2019]
Відеопрезентація навчального закладу (0)
[13.01.2019]
Підведення підсумків роботи у 2018 році (0)
Годинник
Банер
Міністерство освіти і науки
Агроосвіта
Коледж Youtube Facebook