Меню сайту
ПОРТФОЛІО
БІОЛОГІЯ
ГЕОГРАФІЯ
ЕКОЛОГІЯ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
Погода
П`ятниця, 22.02.2019, 14:52
Вітаю Вас Гость
Головна » 2014 » Березень » 18 » Можлива причина вимирання динозаврів
12:23
Можлива причина вимирання динозаврів

У сучасній науці існує багато припущень щодо причин вимирання тварин на нашій планеті. Як відомо, це сталося понад 60 млн. років тому. Однією з таких причин вважається стрімке підвищення рівня сірки в атмосфері, що призвело до різкого окисленню вод Світового океану.

Варто відзначити, що історія життя на нашій планеті зафіксувала п'ять масових вимирань. Останнє з них відомо як крейдово - палеогенове, саме в цей період з лиця землі зникли динозаври та інші тварини. Прийнято вважати, що фактором, який сприяв зникненню тварин є падіння метеорита в районі сучасного півострова Юкатан. Кратер від метеорита, що впав, склав 180 км.
в діаметрі.

Японські вчені під керівництвом Сосуке Воно, змогли розкрити можливу причину зникнення динозаврів і інших рептилій того часу.
Проведені дослідження показали, що масове вимирання сталося в результаті наявності сліду сірки, який залишився після падіння метеорита.

Автори експерименту зробили такий висновок на основі вивчення хімічного складу порід, які були зібрані в районі кратера Чиксулуб на півострові Юкатан. Крім того, слід зазначити, що вивчення хімічного складу порід цій місцевості було не випадковим.
Вся справа в тому, що раніше був помічений факт високого вмісту сірки в гірських породах поблизу передбачуваного місця падіння метеорита.

Для підтвердження своїх припущень, вчені вирішили перевірити, що станеться з шматочками мінералів з кратера в разі їх зіткнення з «міні-астероїдом».
Природно, що для цього дослідникам довелося зробити спеціальну камеру
, а «міні-астероїдом» слугувала лазерна гармата, здатна розігнати маленьку кульку з фольги до швидкості падіння справжнього метеорита.

Зіткнення метеорита з поверхнею планети привело до виділення великої кількості ангідриду сірки, який, як відомо при взаємодії з водою, утворює сірчану кислоту. Не важко здогадатися, що в таких умовах жоден вид тварин не міг вижити.

Переглядів: 526 | Додав: rutia | Рейтинг: 4.3/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Новини
[08.01.2019]
Відеопрезентація навчального закладу (0)
[13.01.2019]
Підведення підсумків роботи у 2018 році (0)
[25.01.2019]
Виїздне засідання директорів закладів професійно-технічної освіти аграрного напрямку Івано-Франківської області (0)
Годинник
Банер
Міністерство освіти і науки
Агроосвіта
Коледж Youtube Facebook