Меню сайту
ПОРТФОЛІО
БІОЛОГІЯ
ГЕОГРАФІЯ
ЕКОЛОГІЯ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
Погода
Четвер, 25.04.2024, 12:08
Вітаю Вас Гость
Головна » 2017 » Травень » 24 » Чому муха сидить на стіні або на стелі і не падає?
11:12
Чому муха сидить на стіні або на стелі і не падає?

Лапки комах закінчуються кігтиками, які допомагають їм утримуватися на різних поверхнях. Ці кігтики зазвичай захоплюють нерівності на шорстких поверхнях. Адже поверхні, що здаються нам абсолютно гладкими, мають, насправді масу мікроскопічних опуклостей і борозенок. Вони і служать точками опори для крихітних кігтиків.

А ось у мух на кінчиках лап є спеціальні подушечки. Вони покриті волосками, які закінчуються потовщеними кінчиками. Раніше думали, що це присоски для утримання на гладких поверхнях. Але ретельні спостереження за допомогою мікроскопа з тисячократним збільшенням показали, що ці подушечки - ніякі не присоски, а залозки, що виділяють рідину, що містить цукор і жир. За допомогою цієї рідини муха прилипає до гладкої поверхні і утримується на ній.

Лапка мухи під збільшенням Муха на стіні
Мушина лапка Муха на стіні

А як муха відриває лапку від поверхні?

Виявилося, що муха використовує для цього аж чотири способи! Втім, принцип дії всіх чотирьох способів однаковий: мушина лапка не відривається перпендикулярно до поверхні, а відшаровується під кутом, меншим 90 градусів. В цьому випадку опір відшаровування в рази менше, так як при цьому подушечки відстають від поверхні невеликими ділянками, ряд за рядом, а не одночасно по всій площі. Якщо ви мали справу зі скотчем, то добре зможете це уявити: відшарувати його поступово легко, а от відірвати перпендикулярно до поверхні майже неможливо. 

Переглядів: 324 | Додав: rutia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Новини
Материалов за текущий период нет.
Годинник
Банер
Міністерство освіти і науки
Агроосвіта
Коледж Youtube Facebook ЗНО znovideo