Меню сайту
ПОРТФОЛІО
БІОЛОГІЯ
ГЕОГРАФІЯ
ЕКОЛОГІЯ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
Погода
П`ятниця, 29.03.2024, 08:52
Вітаю Вас Гость
Головна » 2020 » Січень » 4 » 11 тварин, яких відкрили у 2019 році
18:04
11 тварин, яких відкрили у 2019 році

Вчені відкривають нові види тварин і рослин практично щодня. Найчастіше виявляють невідомих комах (цей клас відрізняється найбільшим біорізноманіттям), але нерідко трапляються нові риби, рептилії, птахи і навіть ссавці - особливо з віддалених і погано вивчених куточків планети.

Подібні відкриття роблять не тільки під час експедицій, а й після вивчення музейних колекцій, стародавніх скам'янілостей, а іноді - в результаті генетичних тестів, коли близькі види складно відрізнити один від одного.

Загалом науці відомо близько 2 мільйонів видів живих організмів: тварин, рослин і грибів. Однак, за підрахунками вчених, ще більше різновидів (близько 6 млн) досі не траплялися біологам і тільки чекають свого відкриття.

Ось кілька найдивовижніших створінь, вперше виявлених або описаних в минулому 2019 році.

1. Кишенькова акула

Карманная акула (Mollisquama mississippiensis)

Ця невелика рибка - лише 14 см у довжину - трохи схожа на кашалота, але насправді це так звана кишенькова акула. Її виловили в Мексиканській затоці ще в 2010 році, але тільки через дев'ять років офіційно визнали новим видом.

Кишеньковою вона називається зовсім не через свій розмір, а через два заглиблення (кишені), розташованих по обидва боки тіла, біля грудних плавців.

2. Рогата агама

Ящерица (Acanthosaura phuketensis)

На популярному у туристів таїландському острові Пхукет майже не залишилося необжитих місць, однак і там іноді знаходять нові види тварин.

Нещодавно на дереві в місцевому лісі виявили мальовничу ящірку з сімейства агамових, яку так і назвали - "пхукетська рогата деревна агама".

3. Лисокіт (він же - котолис)

КотолисКопірайт AFP

Такі пухнасті красені завдовжки приблизно 90 см мешкають на Корсиці. Місцеві жителі давно називають цих диких котів "котолисами" за масивний смугастий хвіст з чорним кінцем.

У минулому році вченим нарешті вдалося зловити кілька особин і вивчити їхню ДНК - з'ясувалося, що це й справді невідомий науці вид котячих. Щоправда, жодного стосунку до лисиць корсиканська тварина не має: його найближчий родич - дикий африканський степовий кіт, предок домашніх котів.

4. Жук Грета

Жук Грета (Nelloptodes gretae)Копірайт THE TRUSTEES OF THE NATURAL HISTORY MUSEUM

Цього крихітного жучка-шкідника (лише 1 мм в довжину) привезли з Кенії ще наприкінці 1960-х, але понад півстоліття він зберігався у музеї в Лондоні невивченим. І тільки в минулому році співробітник музею Майкл Дарвін виявив, що комаха належить до раніше невідомого виду.

Дарвін вирішив назвати його Nelloptodes gretae - на честь шведської екоактивістки Грети Тунберг.

5. Риба-Ктулху

Сомик Ancistrus kelleraeКопірайт JONATHAN ARMBRUSTER

У річках Амазонії вчені виявили відразу шість нових видів сомиків-анцистрів, які трохи нагадують морське чудовисько Ктулху з творів письменника Роберта Лавкрафта.

Як уточнюють біологи, страхітливі щупальця є тільки на голові у самців і слугують для привернення уваги самиць.

6. Черв'як-каменеїд

Червь-камнеед Lithoredo abatanicaКопірайт REUBEN SHIPWAY; MARVIN ALTAMIA

Цей дивний молюск відноситься до родини Тередових або "корабельних черв'яків", які отримали таку назву за те, що живляться деревом - особливо корабельним лісом, проїдаючи в ньому глибокі діри.

Однак цей щойно відкритий вид мешкає в прісних водоймах на Філіппінах - і, схоже, харчується камінням. Як саме це відбувається, вчені поки що не розуміють. Можливо, бактерії, які живуть в його травному тракті, здатні розщеплювати вапняк і виробляти поживні речовини.

7. Окулярний квіткоїд

Миниптица Passeriformes: DicaeidaeКопірайт SMITH SONIAN

Ця крихітна пташка живе на Борнео - єдиному в світі острові, розділеному між трьома державами: Індонезією, Малайзією і Брунеєм.

Новий вид квіткоїдів харчується переважно омелою і отримав назву "окулярний" через характерні білі відмітини над і під очима.

8. Веселкоголов

Радужноголовая змея Parafimbrios laoКопірайт ALEXANDRE TEYNIÉ

Це не дефект фотографії - голова цього вужа дійсно вкрита плямами кольорів веселки, за що журналісти вже прозвали його Зіггі Стардаст.

Змію знайшли в карстових скелях на півночі Лаосу і спочатку вирішили, що веселкоголов живе тільки там. Проте відтоді його виявили ще в одному місці, що підвищує шанси цього виду на виживання.

9. Шерстистий нетопир

летучая мышь Murina kontumensisКопірайт NGUYEN TRUONG SON

Новий вид кажанів, голова та плечі яких вкрита довгою густою шерстю, знайшли у В'єтнамі.

Як вже згадувалося раніше, біологам нечасто трапляються невідомі науці ссавці, однак кажани - в деякому сенсі виняток. Ряд рукокрилих надзвичайно різноманітний і нараховує понад 1300 видів.

10. Тритон-клінгон

Ящерка Tylototriton angulicepsКопірайт PORRAWEE POMCHOTE

А цього мальовничого чорно-червоного тритона виявили в провінції Таїланду Чіанграй.

Журналісти одразу порівняли його з расою клінгонів з фантастичного всесвіту кіносаги "Зоряний шлях".

11. Котоокий кардинал

Пучеглазая рыба Siphamia arnazaeКопірайт MARK ERDMANN

Променепері риби також збагатилися в цьому році новим видом. Широка темна смуга, яка вертикально проходить через зіницю, надає очам цієї риби схожість з котячими.

 

Переглядів: 322 | Додав: rutia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 kayatly  
<a href=https://finasterid.buzz>order propecia online mastercard</a> In contrast, 17ОІ estradiol attenuated Wnt3 induced AP activity in C2C12 cells and had no effect on TCF transcriptional activity

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Новини
Материалов за текущий период нет.
Годинник
Банер
Міністерство освіти і науки
Агроосвіта
Коледж Youtube Facebook ЗНО znovideo