Меню сайту
ПОРТФОЛІО
БІОЛОГІЯ
ГЕОГРАФІЯ
ЕКОЛОГІЯ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
Погода
Середа, 17.10.2018, 05:17
Вітаю Вас Гость

Блог

Головна » 2017 » Лютий » 5 » Міжнародний досвід підвищення кваліфікації вчителів технікумів, коледжів і ПТУ з екологічної освіти (EcoBRU)
14:04
Міжнародний досвід підвищення кваліфікації вчителів технікумів, коледжів і ПТУ з екологічної освіти (EcoBRU)

29-30 вересня 2016 року в рамках виконання проекту TEMPUS «Екологічна освіта в Білорусі, Росії та Україні (EcoBRU)» відбувся семінар «Міжнародний досвід підвищення кваліфікації викладачів технікумів, коледжів і ПТУ з екологічної освіти». Метою підсумкової зустрічі виконавців проекту була презентація розроблених курсів для підвищення кваліфікації і результатів їх впровадження в освітній процес та обмін досвідом з екологізації освіти.

IMG 5773

Проект сприяє безперервному навчанню викладачів коледжів, професійно-технічних закладів і вчителів загальноосвітніх шкіл Білорусі, Росії та України. Для цієї цільової групи розробляється і впроваджується програма електроннoго (так званого e-Learning) навчання - курсів підвищення кваліфікації у сфері екологічної освіти.

IMG 5654
У рамках зустрічі пройшло пленарне засідання – 29 вересня 2016 року, на базі Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету та поглиблена презентація курсів в рамках секційних засідань – 30 вересня 2016 року, на базі оздоровчого комплексу «Карпати» (м. Яремче).

Цільовою аудиторією в роботі пленарного та секційного засідань були викладачі технікумів та коледжів, які викладають дисципліни циклу професійної підготовки, тих спеціальностей, діяльність в рамках яких здійснює навантаження на навколишнє середовище.

Зі сторони партнерів Євросоюзу пленарне та секційне засідання вів координатор проекту Нікітін В’ячеслав Миколайович, Университет Падерборн, Німеччина.

IMG 5699

На пленарному засіданні партнери проекту поділилися своїм досвідом, щодо екологічної складової в професійно-технічній освіті в навчальних закладах Росії (Лебедєва Наталія Анатоліївна, директор, Новгородський медичний коледж Новгородського державного університету, Новгород), Білорусії (Касьяник Олена Леонідівна, проректор з навчальної роботи, кандидат психологічних наук, доцент; Каліцький Едуард Мечиславович, перший проректор, кандидат педагогічних наук, доцент, Республіканський інститут професійної освіти, Мінськ), України (Кулалаєва Наталія Валеріївна, кандидат хімічних наук, завідувач лабораторії технологій професійного навчання, доцент, Інститут професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, Київ).

Про результати проекту ЕкоБРУ та короткий огляд курсів з екологічної тематики для коледжів, технікумів і загальноосвітніх шкіл з презентацією національних порталів виступили партнери проекту з Росії (Дудкін Євген Павлович, директор Навчального науково-дослідного центру промислового і міського транспорту, професор кафедри «Будівництво доріг транспортного комплексу», Петербурзький державний транспортний університет, Санкт-Петербург), з Білорусі (Жук Олена Юріївна, доцент, зав. кафедрою біології людини і екології; Тонконогов Борис Олександрович, начальник навчально-методичного відділу, к. т. н, доцент,Міжнародний державний екологічний університет ім. Сахарова Білоруського державного університету, Мінськ), а також з України (Рутковська Інесса Анатоліївна, к. т. н., професор кафедри «Аеропорти», зав. аспірантурою і докторантурою, Національний транспортний університет, Київ).

На завершення пленарного засідання виступи партнери проекту з Європейського Союзу. Були представлені такі доповіді: «Дидактичні концепції академічного навчання та викладання на окремих прикладах» (Олена Бендер, науковий співробітник, Ніклас Шапер, професор, Університет Падерборн, Німеччина), «Аспекти контролю якості» (Юріс Бендерс, професор, старший науковий співробітник, кафедра екологічного менеджменту, Латвійський Університет, Латвія), «Моделювання забруднення повітря, презентація міжнародного проекту» (Даніела Дурчанска, доцент кафедри дорожнього будівництва, Університет Жиліна, Словаччина).

30 вересня 2016 року на базі оздоровчого комплексу «Карпати» відбулися три секційні засідання: секція №1 «Екологічна складова в підготовці фахівців транспортного комплексу», секція №2 «Екологізація професійно-практичної підготовки фахівців для аграрного сектору економіки», секція №3 «Екологізація професійно-практичної підготовки фахівців у промисловому виробництві».

Модераторами секції №2 «Екологізація професійно-практичної підготовки фахівців для аграрного сектору економіки» виступали:

Никонович Тамара Володимирівна, доцент кафедри сільськогосподарської біотехнології та екології, Білоруська державна сільськогосподарська академія, Горкі;

Трубіна Людмила Костянтинівна, д. т. н., професор, зав. кафедри екології та природокористування, Сибірський державний університет геосистем і технологій, Новосибірськ;

 

Федоряк Марія Михайлівна, професор кафедри екології та біомоніторингу, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Чернівці.

У роботі секції № 2 були представлені такі курси: «Агроекологія та радіаційна безпека» (Никонович Тамара Володимирівна, доцент кафедри сільськогосподарської біотехнології та екології, Білоруська державна сільськогосподарська академія, Горкі), «Екологічні ризики в аграрному виробництві» (Федоряк Марія Михайлівна, професор кафедри екології та біомоніторингу, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Чернівці), «Екологічне землекористування на землях сільськогосподарського призначення» (Баранова Євгенія Іванівна, доцент кафедри екології та природокористування; Трубіна Людмила Костянтинівна, д. т. н., професор, зав. кафедри екології та природокористування, Сибірський державний університет геосистем і технологій, Новосибірськ), «Реалізація положень природоохоронного законодавства та шляхи досягнень нормативних вимог при виробництві сільськогосподарської продукції (на підприємствах птахівництва)» (Баранова Євгенія Іванівна, доцент кафедри екології та природокористування; Трубіна Людмила Костянтинівна, д. т. н., професор, зав. кафедри екології та природокористування, Сибірський державний університет геосистем і технологій, Новосибірськ), «Основи екологічного підприємництва в контексті стратегії збалансованого розвитку» (Миленька Мирослава Миронівна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології та екології, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, Івано-Франківськ).

В роботі другої секції взяли участь викладачі Рогатинського державного аграрного коледжу (Рутило О.І), Снятинського коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету, Тлумацького коледжу Львівського національного аграрного університету та Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного університету.

Для подальшого використання результатів проекту EcoBRUз метою підвищення екологійної освіти та виховання студентської молоді в технікумах, коледжах та загальноосвітніх школах 4-5 жовтня 2016 року була представлена концепція створення центру екологічної освіти та виховання на базі Надвірнянського коледжу НТУ. В засіданнях та консультація взяли участь партнери проекту з Університету Падерборн, Німеччина (Нікітін В’ячеслав Миколайович, координатор проекту) та Надвірнянського коледжу НТУ.

Зустрічі пройшли на високому професійному рівні, всі учасники обмінялись накопиченим в рамках проекту досвідом та матеріалами і запропонували напрями для подальшої співпраці.

Переглядів: 99 | Додав: rutia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Новини
[09.05.2018]
Тиждень циклової комісії природничо-математичних дисциплін (0)
[09.03.2018]
Хмарні технології (0)
[11.04.2018]
Свято Весни в Рогатинському державному аграрному коледжі (0)
[09.03.2018]
Виховний захід до свята Миколая (0)
[18.05.2018]
День Вишиванки (0)
Годинник
Банер
Міністерство освіти і науки
Агроосвіта
Коледж Youtube Facebook